Magazyny BTS w Szczecinie

Magazyny BTS w SzczecinieMagazynami BTS nazywamy obiekty, które zostały wybudowane według potrzeb klienta, są to tzw. obiekty szyte na miarę, z angielskiego. build to suit. Każdy tego typu magazyn jest od początku do końca przystosowany do specjalnych wymagań klienta. Zaletą takich magazynów jest to, że klient może wybrać sobie nawet odpowiednią lokalizację pod budowę, zwracając uwagę na wszelkie parametry logistyczne jakie obowiązują w danym regionie, dzięki temu może mieć on pewność, że jego magazyn będzie położony idealnie, dokładnie w takim miejscu jaki sobie wymarzył. Pod budowę magazynu BTS wybiera się najczęściej taką lokalizację, która posiada jak najdoskonalsze parametry logistyczne. Idealne parametry logistyczne to takie które pozwalają na zaoszczędzenie pieniędzy na obsłudze logistycznej magazynu. Jednocześnie obsługa powinna być tańsza ale także niezwykle efektywna.

Czy w Szczecinie są magazyny BTS?

Oczywiście, że są takowe obiekty. Klienci chcący wynająć magazyn w Szczecinie lub jego okolicach bardzo często szukają takich magazynów do wynajęcia, które będą idealnie dopasowane pod działalność jaką prowadzą. Należy pamiętać, że niektóre firmy charakteryzują się bardzo ciekawą specyfiką swojej pracy, zupełnie różną od innych typowych firm, które składują towary w magazynach. Na pewno przy tak charakterystycznej specyfice, nie znajdą oni w Szczecinie magazynów do wynajęcia spełniających ich oczekiwania – muszą zlecić wybudowanie magazynu built to suit, z odpowiednimi specyfikacjami. Szczecin dysponuje lokalizacjami, gdzie można taki magazyn stworzyć i go wynajmować, pokazują nam to między innymi inwestycje jakie były przeprowadzane na szczecińskim rynku magazynowym.

W ostatnim czasie powstało tutaj sporo tego typu obiektów. Jednym z tego typu obiektów jest inwestycja typu BTS dla Prime Cargo, która została przeprowadzona w magazynie ProLogis Park Szczecin. Wybudowany tam został magazyn BTS o całkowitej powierzchni przekraczającej 11 tysięcy metrów kwadratowych. Zapotrzebowanie na taki obiekt zgłosiła Duńska firma Prime Cargo. Inwestycja takowa została poczyniona na początku 2014 roku. Jak się okazuje akurat ten klient zdecydował się na inwestycję na Polskim rynku magazynowym pomimo tego, że docelowo obsługuje on swoich klientów na terenie Skandynawii. Szczecin jako miasto z bliskim dostępem do morza stanowił atrakcyjną lokalizację dla tego inwestora. Dzięki szybkiej przeprawie promowej i idealnym połączeniu drogowym, firma zlecająca inwestycją będzie mogła w ekspresowym tempie dostarczać towary do swoich odbiorców. Jak widać w tym wypadku ProLogis Park Szczecin posłużył jako obiekt, do którego dobudowano nowy magazyn BTS. Nie powstał on zatem na zupełnie nowym terenie, jest to również bardzo częsta metoda stawiania takich obiektów, jako dodatkowa część istniejących już parków logistycznych. Jeśli taki park posiada idealne parametry logistyczne, doskonałą lokalizację i umożliwia rozbudowę o obiekty typu BTS to dlaczego nie?

Dla jakich klientów oferta magazynów BTS?

W Szczecinie obiekty magazynowe built to suit są popularne wśród firm zagranicznych, obejmujących swoją działalnością kraje Skandynawii czy też Niemcy. Są to bardzo wymagający klienci, którzy potrzebują idealnie dopasowanej lokalizacji magazynu, dopasowanej do potrzeb wielkości powierzchni magazynowej, dopasowanie powierzchni do rodzaju działalności jaką prowadzą, niższego kosztu jaki będzie poniesiony z tytuły budowy takiego magazynu. Te wszystkie cechy posiadają właśnie obiekty magazynowe typu BTS.

My jako firma zajmująca się wynajmem magazynów w Szczecinie oferujemy naszym klientom również wszelkie wsparcie na każdym etapie pozyskiwania powierzchni pod budowę magazynu, wybierania odpowiedniej lokalizacji. Nasze ugruntowana i szeroka wiedza w tym zakresie pozwoli Państwu nie martwić się o to czy magazyn będzie dobrze dobrany i czy na pewno spełni Państwa oczekiwania. Dzięki temu, że powierzą nam Państwo obsługę całego procesu związanego z wynajmem magazynu, będą mogli Państwo poświęcić więcej czasu na rozwój swojej firmy.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *