North West Logistic Park Szczecin

Ostatnie umowy najmu w North-West Logistic Park Szczecin

North West Logistic ParkW ostatnich tygodniach dużą popularnością cieszy się jeden z nowocześniejszych magazynów w Szczecinie – North-West Logistic Park. Chcielibyśmy podsumować dwie najważniejsze umowy najmu jakie miały miejsce w ostatnim czasie.

Pierwszą umową najmu, o której chcielibyśmy wspomnieć jest umowa najmu zawiązana między Rohlig Suus Logistics a North-West Logistic Park w Szczecinie, to właśnie w tym obiekcie wynajęte zostało 2 tysiąse i siedemset metrów kwadratowych nowej powierzchni magazynowej, która posiada klasę A. Rohlig to operator logistyczny działający w imieniu Cargotec, firmą pochodzącą z Finlandii, której usługi związane są z produkcją maszyn i podnośników. North-West Logistic jest magazynem, który posiada dodatkowe doki, bramy oraz rampy, które służą do bezpośredniego rozładunku przesyłek. Jest to magazyn o klasie A, który posiada przeszło 3,5 tysiąca metrów kwadratowych gotowych do wynajęcia na magazyny wysokiego składowania oraz niespełna 500 metrów kwadratowych, które mogą być przeznaczone jako powierzchnie biurowe. Operator logistyczny Rohling zmienił tym samym swoją siedzibę, dzięki czemu zwiększyli oni swoją przestrzeń magazynową jak również i biurową.

Jak udało nam się dowiedzieć od Marcina Grzelaka, który jest dyrektorem oddziały Szczecin w Rohlig Suus Logistics ich celem jest ogólny rozwój na terenie Szczecina, swoją ekspansją chcą sięgać coraz dalej, ale w obrębie Szczecina. Budynek, który teraz wynajęli jest ulokowany w pobliżu autostrady A6 i bardzo blisko trasy S3.

Ta umowa najmu nie była jedyna w ostatnim czasie w tym regionie, co świadczy o tym, że magazyny do wynajęcia w Szczecinie ciągle cieszą się niesłabnącą popularnością.

Kolejna z umów została nawiązana pomiędzy Kk-electronic, a North-West Logistic Park (widać wyjątkową popularność tego obiektu wśród wynajmujących). Na terenie tego obiektu w hali B Kk-electronic mają zamiar rozpocząć produkcję, na przestrzeni 3 tysięcy metrów kwadratowych uruchomiona zostanie linia produkcyjna. Jest to kolejny przykład na to, że hale mogą być wykorzystane nie tylko na magazyn, ale również jako miejsce gdzie pójdzie produkcja towarów. W North-West Logistic Park produkowane będą systemy sterujące dla farm wiatrowych – taki jest profil działalności firmy Kk-electronic.

Obiekt o którym mowa jest nowoczesnym magazynem, jest on podzielony na kilka hal, łącznie ma być ich aż cztery, które będą wykorzystane przez najemców jako hale magazynowe oraz produkcyjne. W obiekcie tym swoje biznesy ulokowali już tacy wielcy jak firma Eurocash czy IQ Metal Polska oraz Żabka. W trakcie budowy jest w tej chwili czwarta hala, której powierzchnia będzie oscylować w granicach czternastu tysięcy metrów kwadratowych. Na przełomie roku 2014 i 2015 według planów ma odbyć się udostępnienie nowych powierzchnie pod magazynowanie.

Przewidywany popyt na magazyny w Szczecinie

Czy popyt na wynajem nowoczesnych magazynów na terenie Szczecina będzie utrzymany? Z tego co widać końcówka roku jest niezwykle dynamiczna i nie widać by miało się to zmienić. Najemcy upodobali sobie jeden obiekt, ale do dyspozycji pozostają inne ciekawe magazyny w tym regionie, również tam widać perspektywy rozwoju. Klientów przybywa, miejsca w magazynach zapełniają się, ale nie znaczy to, że rynkowi grozi stagnacja związana z brakiem powierzchni magazynowych do wynajęcia, wręcz przeciwnie, deweloperzy ciągle mają nowe pomysły na to jak urozmaicić swoją ofertę i przyciągnąć więcej inwestorów i wynajmujących.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *