Inwestycje w Szczeciński rynek magazynów

Inwestycje w Szczeciński rynek magazynówWiemy, że rynek magazynów w Szczecinie nie jest rynkiem zbyt dynamicznym, ale chcielibyśmy pokusić się o prorokowanie jego rozwoju, dlatego napiszemy o tym co kiedyś może mieć miejsce. Wiemy, że w Szczecinie magazyny nie są często budowane, a istniejące centra logistyczne nie są rozbudowywane, wszystko opiera się w zasadzie tylko o stare już powstałe projekty, które dobrze się trzymają czekając na inwestorów. Są jednak widoczne zmiany i inwestycje, które mogą świadczyć o tym, że już wkrótce może dojść do powstania nowej siły na tutejszym rynku. Siły, dzięki której Panattoni rozbuduje jeden z większych parków logistycznych w tym rejonie.

Jeden z portali poświęcony rynkom nieruchomości komercyjnych podał informację, że w Szczecinie Panattoni Europe próbować będzie rozbudowywać o przeszło 15 tysięcy metrów kwadratowych jedną z tutejszych fabryk.

Co oznacza taka inwestycja dla rynku magazynowego w Szczecinie?

Przede wszystkim jest to sygnał ku temu, że rynek magazynów w Szczecinie żyje, rozwija się i powstawać tutaj będą ciągle nowe magazyny do wynajęcia. Wielu producentów sprzętu samochodowego rozwija na Szczecińskim rynku swoje firmy, potrzebują tym samym wiele tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowych do wynajęcia. Branża samochodowa prężnie się rozwija i inwestuje w rozwój swoich komórek, w tym także tej Szczecińskiej komórki. Wobec tego realizowana tutaj będzie inwestycja na wiele milionów złotych. Powstaną nowe magazyny nowocześnie wyposażona, posiadające najwyższe standardy bezpieczeństwa. Dzięki temu rozwiną się także biura w Szczecinie – rynek magazynowo-biurowy bez dwóch zdań znacznie się wzbogaci o nowoczesne magazyny i biura.

Obecnie Szczecin przejawia wiele pozytywnych perspektyw w zakresie rozwoju rynku magazynowego, zwiększy to również szanse zatrudnienia w nowo powstających magazynach i nakręci Polską gospodarkę. Oby szło tak dalej i rozwój był nawet niewielki, ale stały.

PS.
Ten news jest czysto hipotetycznym newsem, który mamy nadzieję niedługo zostanie potraktowany przez inwestorów jako ten prawdziwy. Chcemy dać tylko impuls do realizacji.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *